Novinky…

Zvýrazněno

Vzpomínka k narozeninám…

Dnes, t. j. 24. dubna 2022 by moje zesnulá manželka oslavila spolu s námi svoje 70 narozeniny.Těžký osud jí to bohužel nedopřál, a tak prosím všechny kdo jste znali její skromnou a upřímnou povahu o tichou vzpomínku.Mimo mne vzpomínají také všechny tři dcery a našich pět vnoučátek.

Nikdy nezapomeneme…

Zvýrazněno

Vítejte přátelé…

Tak si vás všechny po delší době dovoluji opět oslovit.Všichni víme v jaké nepříznivé době se nacházíme-krize na Ukrajině, covid a zdražování všeho, na co se člověk podívá.Vím, že si zcela určitě pokládáte stejně jako i já otázku, co bude dál.Podaří se nám udržet naše chovy? Budeme moci vystavovat atd.?Na toto si sám nedokážu odpovědět.Samozřejmě si za sebe a všechny přátele, provozující náš koníček přeji, aby vše dopadlo dobře a mohli se opět v plném počtu setkávat na takových výstavách, jakou byla 2 Pražská výstava v Praze-Modřanech, konaná dne 26.3. t. r.Z této výstavy si dovoluji představit svého Zssv-96b Championa výstavy, a přeji ostatním chovatelům spoustu podobných úspěchů na výstavách všeho typu!Ať se nám všem daří a netrápí nás mnou předeslané problémy.Našim chovům zdar!

5-nejlepší samec výstavy 96b..
Zvýrazněno

Stále vzpomínáme…

Dne 30 března tohoto roku uplynul přesně jeden rok, kdy jsem Tě musel nechat odvézt do nemocnice, odkud jsi se mi bohužel už nevrátila.Nosíme Tě stále ve svých srdcích a vzpomínka na Tebe neuhasne.Manžel Pavel, dcery a všechna vnoučátka….

Tak už zase kvete Tvůj Vánoční kaktus…
Zvýrazněno

První Vánoce bez Tebe…

Tak jsou za námi Vánoce 2021, které jsi již bohužel nemohla prožít s námi.Ale věř tomu, že jsme na Tebe po celou tuto dobu vzpomínali a vzpomínáme neustále.To Ti vzkazuje manžel, dcery a všechna vnoučátka.

Jsi stále v našich myslích….
Zvýrazněno

Neúprosný je čas….

Dnes, 18.12.2021 uplynul půlrok od Tvého odchodu od nás.V tomto předvánočním období je vzpomínka na Tebe o to tíživější.Ale věř, že Tě máme stále ve svých srdcích a nezapomínáme.To Ti vzkazuje manžel, dcery a všechna vnoučátka…

Jsi stále s námi…
Zvýrazněno

Přání do nového roku 2022.

Tak nám pomalu končí další chovatelský rok.Pro někoho byl úspěšný, pro někoho již méně.Po několika výstavách, které byly umožněny lepší nákazovou situací a které vyvrcholily CV Lysá, se nám opět vše obrátilo k horšímu-viz. výstava Moravia Brno a další.Nezbývá jen doufat, že tato již poněkolikáte se opakující situace neodradí skalní příznivce našeho hobby a budeme se opět setkávat nejen na výstavách okresního formátu, ale i na vrcholných chovatelských akcích roku 2022, které by měly vyvrcholit Evropskou výstavou, k jejímuž uspořádání se zavázalo Polsko.Snad tato doba covidová již konečně vezme za své a bude nám dopřáno to, o čem píši v předcházejících řádcích.

Přeji tedy všem chovatelům bez rozdílu k jakému účelu králíky chovají pevné zdraví, mnoho chovatelských úspěchů a pochopení pro jejich zálibu po celý rok 2022.

Jsem beran a nikdo mi do toho nebude kecat…
Zvýrazněno

Čas plyne dál-my nezapomínáme…

Právě dnes 18.10.2021 uplynuly čtyři měsíce od smrti mojí manželky Alenky.Její srdce dotlouklo po téměř tříměsíčním trápení v děčínské nemocnici a v LDN Česká Kamenice.Všichni, kteří čtete tyto řádky a znali její veselou a upřímnou povahu, prosím vzpomeňte se mnou…

Děkuji-manžel Pavel s rodinou.

Myslíme na Tebe…
Zvýrazněno

Prosba…

Tak sedím u počítače a stále marně čekám na prvního návštěvníka mých stránek, který by se chtěl zaregistrovat do diskuse v ASGAROS, případně odpovědět na moje otázky v Anketě.Nejsem žádný webmaster a vím, že každý začátek je těžký, ale přesto prosím-zkuste se mi zaregistrovat, ať můžeme komunikovat a já mohu zjistit více o vašich chovatelských zálibách a životních postojích.Děkuji předem.

Moc vás prosíme…

Chovatelský podzim…

Tak nám pomalu uběhla letošní chovná sezona, která byla pro někoho úspěšná a má proto důvod ke spokojenosti, zatím co druzí již tak spokojeni nejsou.Mezi tuto skupinu patřím i já.Bohužel, hlavní chovatelské období bylo pro mne velice náročné z důvodu, který je zřejmý z titulní stránky tohoto webu.Měl jsem velice málo času věnovat se intenzivněji chovu, takže výsledky byly nevalné-špatné zabřezávání samic, špatné ošetření mláďat bezprostředně po porodu.Přesto se mi podařilo odchovat několik, povězme „slušných“ ZSsv-především samečků, z nichž dva jsem si vybral do dalšího chovu.U Zdiv jsem odchoval dvě samičky, které budu rovněž zařazovat do chovu.Nyní mám ve stavu dalších 7 mladých z pozdního léta a začátku podzimu.Výstavní sezonu letos bohužel vypouštím, mám v plánu zúčastnit se pouze stolního bodování, které pravidelně každoročně pořádá př. Jaromír Michel v Piheli.Bude-li to možné, chtěl bych něco předvést na výstavě Chovatel, pořádané začátkem každého roku v Lysé nad Labem.Vzhledem k tomu, že jsem na výstavě v Benešově nad Ploučnicí, konané 28.9. t.r. zakoupil 2 samičky ZBdiv, musím investovat do nákupu samečka tohoto plemene a dále zakoupit samečka Zdiv pro obě mladé samičky.Doufám, že mne, stejně jakož i ostatním chovatelům, nepřekazí naše plány současný úhlavní nepřítel COVID, a nebudou zrušeny všechny vrcholné výstavy roku!

P.S. Napište mne také o svých chovatelských úspěších, ale i neúspěších, které by vždy měly být motorem k zamyšlení, co děláme případně špatně, a vést ke kýženým úspěchům!

Snad bude lépe!