Aktuality…

Stránka o novinkách v CHS Alenka…

Vítám vás na této stránce, na které bych se se svými návštěvníky chtěl podělit o nejčerstvější informace z chovu.

Takže informace č. 1 : Dne 28.9. t. r. jsem navštívil tradiční okresní výstavu v Benešově nad Ploučnicí.Protože jsem již delší dobu uvažoval o rozšíření chovu pořízením dalšího plemene, neodolal jsem a zakoupil dvě letošní samičky ZBdiv /zakrslý beran divoce zbarvený/, od chovatelky Lucie Gubančíkové z Ústí nad Labem.Takže nyní mám nový úkol-sehnat k nim co nejkvalitnějšího samečka.Mám příslib od př. V. ŠIMKA a samečka bych si měl převzít na klubové speciálce v Brně, která bude součástí prosincové výstavy Moravia Brno.Doufám jen, že se výstava v současné době covidové uskuteční!

0.1 4-1 46-4 95,5 b
0.1 4-1 46-6 94,5 b

To jsou ony a já doufám, že se mi na nich podaří založit dobrý chov!To je zatím vše a zvu vás k prohlídce stránky „Z mého chovu, na které je možné shlédnout presentaci mých králíčků.

Informace č.2 : Dne 19.11. jsem navštívil dlouho očekávanou CV v Lysé nad Labem.Můj plán byl jasný-dovézt samečka ZBdiv a samečka Zdiv ke svým samičkám, které je již netrpělivě vyhlížejí.Bohužel se mi podařilo zakoupit pouze beránka z chovu př. Nicole Stankové, který byl oceněn 95b a byl součástí velice pěkné a bodově vyvážené kolekce.Doufám, že bude dobrým počinkem do začínajícího chovu tohoto plemene.Zdiv byli vystavení ve velmi malém počtu a všichni byli neprodejní.Nad všemi kraloval 1.0 př. T. Červinky s bodovým oceněním 97,5b.Výstava se mi líbila, škoda, že nebylo více králíků prodejných.Zřejmě se projevuje stále se zhoršující situace s covidem-19.Mám obavy, jestli proběhne výstava Moravia 2021, kde máme jako klub ZK speciálku.

Tak to je nová posila do ZBdiv

1.0 4120 S785
4120 S785

Informace č.3 : Vzhledem k tomu, že jsem nemohl svým Rakovnickým kotrlákům z důvodu okolní populace dravců poskytovat volný prolet, rozhodl jsem se tyto holuby poskytnout mladému, začínajícímu chovateli.Zařízení vyčistím, nechám odpočinout a na jaře uvidím, jak dál.Je mi to líto, ale už jsem je nechtěl trápit ve voliéře.Jako náhradu zavádím chov zebřiček, z kterého si dovoluji poskytnout pár foteček….

Pohled do chovatelského zařízení…
Nejnovější párek od př. Hlobila
Dva chovné páry hladkých+pár na chocholaté…
Dva chovné páry bílých…

Informace č. 4 : Dne 9.1.2022 mne byl firmou „Dovez zvíře“ dopraven druhý chovný sameček C-2 0 S-8, kterého mne uvolnila p. R. Horáčková z Troubek.Sameček pochází rovněž z chovu p. T. Červinky.Doufám, že bude platnou posilou do mého začínajícího chovu Zdiv.

To je on…

Informace č. 5. Tak jsem po delší odmlce opět zde a dovolte mne podělit se s Vámi o nejnovější dění u mne doma.

Především bych se s vámi chtěl podělit o radost z prvního letošního odchovu Zdiv-prvních poslů jara 2022.A zde je jejich foto.

Nejlépe je u mámy!

Informace č. 6 Dne 26.3.2022 jsem se zúčastnil se svými 6-ti Zssv 2 pražské výstavy, pořádané klubem chovatelů Teddy králíků, na které náš klub chovatelů ZK představil celkem 303 králíků jak členů klubu, tak i chovatelů registrovaných v ZO ČSCH.Výstavu navštívil obrovský počet diváků a každý z nich si díky bohatému programu připravenému pořadateli přišel na své.Moje výsledky : 1x 96b-ŠAMPION, 5 nejlepší samec výstavy, 1x 95,5b, 2x 94b.Škoda, že se u samečka s 94b nepodařilo snížit před výstavou váhu o 5 dkg, byl by 95-bodový.Na přiložené fotografii se s Vámi chci podělit o svého šampiona a jeho získané tofeje.

Tak to je ten můj CHAMPION..

Informace č.7 Z této výstavy jsem si rovněž dovezl novou chovnou samičku ZBdiv od našeho klubového jednatele MvDr Vlastimila Šimka, která byla oceněna 95,5b a získala ČC.Její foto je na následujícím obrázku.

ZBdiv C4-1 S 15 95,5b

Informace č. 8 Jak jsem uvedl v informaci č.3, začal jsem po prodeji Rakovnických kotrláků s chovem zebřiček.Zainvestoval jsem jak do nákupů ptáčků, tak i do chovného zařízení a tímto si dovoluji představit nové chovné klece vč. jejich obyvatel-zatím je jich obsazeno 6, z celkového počtu 8 klecí.Na odchovy mám připraveny 3 proletovačky 180x55x55 cm.Samozřejmě pokud se zadaří!

1.0 Chocholatý x 0.1 Skořicová
1.1 Bílá
1.1 Bílá

Tak to je asi vše podstatné, co se v moji CHSAlenka od poslední aktualizace odehrálo.Děkuji a přeji všem návštěvníkům dobré zdraví a pokud jste rovněž chovatelé, tak samozřejmě mnoho úspěchů v začínající chovné sezoně 2022!!

[wp_sitemap_page]

Napsat komentář